Miközben Amerika az FSD 12-es főverziójára vár, amely a legfrissebb hírek szerint a 2023.38.10-as frissítéssel november 24-én elkezdett kimenni a cég alkalmazottainak saját autóira, Európa pedig az UNECE 2024 január végi döntése után adhatja majd csak ki valamikor az engedélyt a tesztüzemre, Kína sem akar lemaradni az önvezetés fejlesztésének versenyében.
A szabályozást már módosították.
Ami Kínában történik, az Kínában is marad
November 17-én négy kínai minisztérium közös sajtóbejelentést tett, mely szerint elkezdték az L3/L4-es rendszereket használó autók tesztüzemének engedélyezését, és publikálták a követelményrendszert is, amit teljesíteniük kell az autógyártóknak. A döntést már ekkor is többen úgy értékelték, hogy megnyithatja a Tesla FSD programja előtt az utat az országban, és ezt tovább erősítette, amikor pár nappal később a cég frissítette autóinak online kézikönyvét, amelyben már több utalás is van a Full Self Driving szolgáltatásra. A kínai szabályozás egyébként állítólag kitér a felelősség kérdésére és a balesetek kezelésére is, de részleteket nem ismerünk.
Most a helyi média állítólagosan Teslás belső forrásokra hivatkozva azt írja, hogy a cég valóban dolgozik az FSD helyi bevezetésén, és ahogy fogalmaztak, a munka a visszaszámlálás szakaszába ért.
Az egyik fontos kitétel a feltételek között az adatok országon belüli tárolását és feldolgozását írja elő, arról pedig már pár hónapja olvastunk, hogy a Tesla egy kínai szerverközpont létrehozásán dolgozik. Valószínű, hogy ennek indulása után lesz csak elérhető a tesztverzió a kínai ügyfeleknek.
A Tesla stratégiája eddig az volt, hogy magát a mesterséges intelligenciát az amerikai környezeten fejlesztik, aztán amikor az már jól működik, akkor elkezdik a különböző régiók sajátosságaira is rátanítani. Ez több, mint a helyi KRESZ ismerete, magában foglalja a közlekedési infrastruktúra és a közlekedési szereplők speciális tulajdonságait is. Hogy ez a munka mennyire lesz gyors az majd kiderül, de úgy néz ki a V12-es főverzióban, amely már a döntéshozatalra is mesterséges intelligenciát használ, már bíznak annyira, hogy kilépjenek Amerikán kívülre.
Forrás, szerző: e-cars