A vitorlázórepülés története hazánkban az 1920-as évektől számítható, amikor a Műegyetem Sportrepülő Egyesület keretein belül megindult a pilóták képzése. A vidéki bázisok közülszolnoki az elsők között volt, amely hamarosan kiemelkedő jelentőségű egyesületé vált.
A szolnoki repülés története
Az első repülőgépek Zögling típusú masinák voltak, melyeket Rubik Ernő segítségével néhány lelkes szakember kezdett el megépítei 1934 őszén, végül az első repülőgép-építő címet Kubik János tűzoltóasztalos volt. Az első két gépet Szolnok első repülőnapján 1935 júliusában avatták fel. A két Zögling neve Imre és Miklós lett alkotóik után.
Az első repülőtér a szandai réten volt, ami bár abban az időben árterület volt, de száraz évszakokban megfelelő terepet nyújtott a repüléshez. Esős időkben a szentesiek repülőterén, vagy a Szolnok és Szentes közötti legelőn gyakorlatoztak. Hangárként kezdetben a szolnoki Fa- és Fémipari Szakiskola garázsműhelye szolgált.
A Szolnoki Repülő Egyesület ma
Ma a Szolnoki Repülő Egyesület központja Szolnok belvárosában, a Baross utcán, míg a reptérKenderesen található. Az egyesület rendszeresen szervez és vesz részt versenyeken,bajnokságokon, mint például Alföldi Kupa vagy a Magyar Vitorlázórepülő Nemzeti Bajnokság.
Emellett
pilótasuli is működik az intézményben, ahol B, C és D vizsga lebonyolítására van lehetőség. Jelentkezni a
repulniakarok@freemail.hu email címen lehetséges.