Villány főutcája mellett található az impozáns villányi pincesor. A pincesoron kívül találhatók még pincék a város határában, ám ezek annyira nem jelentősek, mint előbb megemlített társai. A helyiek alsó pincesornak is hívják, ugyanis fekvésében is mélyebben fekszik, a település főutcáján, a Baross Gábor utcában. Villányban ezen kívül is vannak számos pincék, ugyanis a nagyobb borászatok már önálló, modern pincével és feldolgozóval rendelkeznek, de a hagyományos bortárolók látogatására is van lehetőség.
A pincesor nem csak a várost látogatók körében elterjedt, de a borturisták kedvelt célpontja is. A pincékben magas színvonalú, udvarias kiszolgálás a jellemző, a látogatók bort kóstolhatnak, és étkezésre is van lehetőség. A borzarándokok márka és évjárat szerint is válogatják boraikat, az igazán borimádók a dűlő eredetére is hangsúlyt tesznek. Kellemes időben a villányi pincesor emberek tömegével telik meg, akik élettel töltik fel a települést, egyben társasági központtá is válik. A pincesorokon található számos borászat központja is. Az enyhén kanyargós út menti pincék reggel és este is a fény hatására teljesen más arcukat mutatják. Az azonos stílusban épült pincék egységes és rendezett képet mutatnak a látogatók számára.
A villányi pincesor végén található a Villányi Bormúzeum is, mely egész évben várja látogatóit. A múzeumban megismerhetik a szőlőtermesztés, a szüretelés és a borkészítésnek a folyamatát, valamint a Villányi-Siklósi borvidék történelmébe is betekintést szerezhetnek. A múzeum kiállítása a XIX. századból megmaradt szüreteléshez szükséges eszközöket mutatja be, sőt egyik részén egy negyvenezer palack múzeumi bort is őriznek. A kiállítás megtekintését követően lehetőség van borkóstolásra és borvásárlásra is.