Szeged
Széchenyi terén áll a neoreneszánsz stílusú
Tisza Szálló, amely már több mint 120 éves
műemlékértékű épület. A Tisza Szállót a város és a régió legpatinásabb szállodájaként tartják számon, és ami egyben Szeged történelmi, irodalmi és művészeti emlékhelye is.
A szegedi Tisza Szálló múltja
A ma Tisza Hotelként ismert épület 1885-ben épült fel Jiraszek Nándor és Krausz Lipót építészek tervei szerint, azzal a szándékkal fogtak bele az építkezésbe, hogy vigadóval és szállodával gyarapítsák Szeged városközpontját. Az 1886-os ünnepélyes megnyitót követően az impozáns palota Szeged társasági életének központjává vált. A szálló a nevét Tisza Kálmán 10 éves miniszterelnökségének tiszteletére kapta. Az épületben található a város legnagyobb hangversenyterme, így adottságaiból kifolyólag is a kultúra fontos szerepet kapott a szálló életében. A díszterem a szegedi zenei élet központjává vált és rendszeresen báloknak, koncerteknek adott otthont. A neves zeneszerzőnk, Bartók Béla több ízben is megörvendeztette itt zongorajátékával a szegedi közönséget.
A mai Tisza Hotel
A szállót 1949-ben bezárták, majd egy nagy költségű felújítást követően 1963-ban újra megnyitották. 1992-ben a szálloda új tulajdonosai ismét felújítottak, de úgy hogy megőrizték a század eleji történelmi hangulatot, viszont egy sor új, az igényeknek megfelelő modern szolgáltatásokkal kiegészítve nyitottak meg.
Így a három csillagos Tisza Hotel exkluzív szolgáltatásokkal, gyönyörű környezetben 53 szobával várja a pihenni vágyó, valamint a konferenciákra érkező vendégeit. A szálloda szép és kivételes adottságú 20-500 férőhelyes, légkondicionált Koncertterme és Tükörtermebelsőépítészetileg műemlékértékű jelentősséggel bír.